FRIDAY 16th SEPTEMBER 2005
9.00am Opening Ceremony All teams in main hall
MENS SECTION
9.30am Mens Team Championships Session 1 2 Games  
12 noon Mens Team Championships Session 2 2 Games  
2.30pm Mens Individuals (Prelims) Session 1 14 Tables Best of 11
4.00pm Mens Individuals (Prelims) Session 2 6 Tables Best of 11
5.30pm Mens Individuals (Last 64) Session 1 6 Tables Best of 11
7.00pm Mens Individuals (Last 64) Session 2 6 Tables Best of 11
8.30pm Mens Individuals (Last 64) Session 3 6 Tables Best of 11
10.00pm Mens Individuals (Last 64) Session 4 14 Tables Best of 11
LADIES SECTION
9.30am Ladies Team Championships Session 1 2 Games  
12 noon Ladies Team Championships Session 2 2 Games  
4.00pm Ladies Individuals (Last 32) Session 1 8 Tables Best of 9
8.30pm Ladies Individuals (Last 32) Session 2 8 Tables Best of 9
JUNIOR SECTION
9.30am Junior Team Championships Session 1 2 Games  
12 noon Junior Team Championships Session 2 2 Games  
5.30pm Junior Individuals (Last 32) Session 1 8 Tables Best of 9
7.00pm Junior Individuals (Last 32) Session 2 8 Tables Best of 9
UNDER 21 SECTION
9.30am Under 21 Team Championships Session 1 1 Game  
12 noon Under 21 Team Championships Session 2 1 Game  

SATURDAY 17th SEPTEMBER 2005
MENS SECTION
9.00am Mens Team Championships Session 3 2 Games  
11.30am Mens Team Championships Session 4 2 Games  
2.00pm Mens Individuals (Last 32) Session 1 8 Tables Best of 11
3.30pm Mens Individuals (last 32) Session 2 8 Tables Best of 11
5.00pm Mens Individuals (Last 16) Session 1 8 Tables Best of 11
6.30pm Mens Team Championships Session 5 2 Games  
9.00pm Mens Individuals (Quarters) Session 1 4 Tables Best of 13
LADIES SECTION
9.00am Ladies Team Championships Session 3 2 Games  
11.30am Ladies Team Championships Session 4 2 Games  
3.30pm Ladies Individuals (Last 16) Session 1 6 Tables Best of 9
5.00pm Ladies Individuals (Last 16) Session 2 2 Tables Best of 9
6.30pm Ladies Team Championships Session 5 2 Games  
9.00pm Ladies Individuals (Quarters) Session 1 4 Tables Best of 11
JUNIOR SECTION
9.00am Junior Team Championships Session 3 2 Games  
11.30am Junior Team Championships Session 4 2 Games  
2.00pm Junior Individuals (Last 16) Session 1 6 Tables Best of 9
5.00pm Junior Individuals (Last 16) Session 2 2 Tables Best of 9
6.30pm Junior Team Championships Session 5 2 Games  
9.00pm Junior Indivuals (Quarters) Session 1 4 Tables Best of 11
UNDER 21 SECTION
9.00am Under 21 Team Championships Session 3 1 Game  
11.30am Under 21 Team Championships Session 4 1 Game  
6.30pm Under 21 Team Championships Session 5 1 Game  
8.30pm Under 21 Team Championships Session 6 1 Game  

SUNDAY 18th SEPTEMBER 2005
INDIVIDUAL SEMI-FINALS
9.30am Mens Individual Semi-Finals 2 Tables Best of 13
9.30am Ladies Individual Semi-Finals 2 Tables Best of 11
9.30am Junior Individual Semi-Finals 2 Tables Best of 11
TEAM FINALS & PLAY-OFFS
11.00am Mens Team Final 2 Tables
11.00am Ladies Team Final 2 Tables
11.00am Junior Team Final 2 Tables
11.00am Under 21 Team Final 2 Tables
11.00am Mens Team 3/4 Place Play-off 2 Tables
11.00am Ladies Team 3/4 Place Play-off 2 Tables
11.00am Junior Team 3/4 Place Play-off 2 Tables
INDIVIDUAL FINALS
1.30pm Mens Individual Final 1 Table Best of 13
1.30pm Ladies Individual Final 1 Table Best of 11
1.30pm Junior Individual Final 1 Table Best of 11
3.30pm Presentation of Awards