JUNIOR TEAM CHAMPIONSHIPS
Friday 16th September
England
10
-
5
Wales
Scotland
7
-
8
Ireland
Ireland
13
-
2

Northern Ireland

Wales
6
-
9
Scotland
 
Saturday 17th September
England
10
-
5
Northern Ireland
Wales
8
-
7
Ireland
Northern Ireland
6
-
9

Wales

Scotland
7
-
8
England
Ireland
7
-
8
England
Northern Ireland
4
-
11
Scotland
 
Final Standings
Team
P
W
L
Frames For
Frames Against
Pts
+/-
England
4
4
0
36
24
12
+12
Ireland
4
2
2
35
25
6
+10
Scotland
4
2
2
34
26
6
+8
Wales
4
2
2
28
32
6
-4
Northern Ireland
4
0
4
17
43
0
-26
 
Sunday 18th September
 
3/4 Place Play-off
Scotland
8
-
5
Wales
 
Final
ENGLAND
8
-
4
Ireland


JUNIOR INDIVIDUAL CHAMPIONSHIPS
Friday 16th September
Last-32 (Best of 9)
Phi Craig Jnr (Sco)
3
-
5
Sean Conway (Ire)
Keith Hunter (NI)
3
-
5
Joe Chambers (Eng)
Clint I'Anson (Eng)
5
-
0
Andrew Quinn (NI)
Steve Petty (Eng)
5
-
1
David Sargant (Wal)
Gary McLeish (Sco)
5
-
3
Conrad McCann (NI)
Jordan Church (Eng)
5
-
3
Lee Craig (Sco)
Ronan Quinn (Ire)
5
-
4
Patrick Teague (NI)
Dane O'Donaghue (Ire)
5
-
4
David McMullen (NI)
Dean O'Connell (Wal)
3
-
5
Marc Hutchison (NI)
Jamie Gregory (Sco)
2
-
5
David Columb (Ire)
Liam White (Eng)
4
-
5
Stephen Dempsey (Ire)
Phil Parkin (Eng)
5
-
3
Martin McIntosh (Sco)
Aiden Kinsella (Ire)
5
-
1
Ryan Fleming (Sco)
Ryan Craig (NI)
0
-
5
Thomas Price (Wal)
Tom Cousins (Wal)
5
-
3
Pat McCarron (Sco)
Marc Fleming (Sco)
5
-
3
Josh Craze (Wal)
 
Saturday 17th September
Last-16 (Best of 9)
Sean Conway (Ire)
5
-
2
Joe Chambers (Eng)
Clint I'Anson (Eng)
4
-
5
Steve Petty (Eng)
Gary McLeish (Sco)
1
-
5
Jordan Church (Eng)
Ronan Quinn (Ire)
5
-
4
Dane O'Donaghue (Ire)
Marc Hutchison (NI)
4
-
5
David Columb (Ire)
Stephen Dempsey (Ire)
5
-
2
Phil Parkin (Eng)
Aiden Kinsella (Ire)
5
-
3
Thomas Price (Wal)
Tom Cousins (Wal)
5
-
3
Marc Fleming (Sco)
 
Quarter-Finals (Best of 11)
Sean Conway (Ire)
3
-
6
Steve Petty (Eng)
Jordan Church (Eng)
6
-
2
Ronan Quinn (Ire)
David Columb (Ire)
6
-
1
Stephen Dempsey (Ire)
Aiden Kinsella (Ire)
6
-
4
Tom Cousins (Wal)
 
Sunday 18th September
Semi-Finals (Best of 11)
Steve Petty (Eng)
4
-
6
Jordan Church (Eng)
David Columb (Ire)
6
-
0
Aiden Kinsella (Ire)
 
Final (Best of 11)
Jordan Church (Eng)
6 - 2
David Columb (Ire)